Home > Events > Akademickie Forum Pracy – Business Works

Akademickie Forum Pracy – Business Works

Była to już druga edycja dwudniowego spotkania podzielonego na wykłady i warsztaty. Trudno jest tutaj opisać wszystko co było, jednak jako współorganizator (ze strony KN Kolor), a sam organizator konferencji, warto by było trochę o tym napisać.

Dwudniowy cykl spotkań miał miejsce już jakiś dłuższy czas temu, czyli 21 i 22 kwietnia 2009 roku na Uniwersytecie Gdańskim, a dokładniej na kampusie oliwskim. Same wydarzenie organizowane razem przez AEGEE Gdańsk przygotowywane było już od grudnia, wtedy zorganizowane było pierwsze spotkanie. W praktyce takie prawdziwe przygotowania zaczęły się po zimowej sesji.

W ciągu tego całego czasu, pomimo co tygodniowych spotkań i sumiennej pracy, nie obyło się bez problemów. Niestety nie udało się wynająć za darmo sali konferencyjnej w Bibliotece, chociaż walczyło się o to długo, nic dziwnego każdy tam chce mieć jakieś spotkania. W ostatnim momencie dzięki uprzejmości Pani Dziekan WNS udało się za free załatwić salę w innym miejscu – sale nawet dobrze wyposażone. Drugim problemem byli sami prelegenci, z niektórymi kontakt był bardzo opóźniony, a niektórzy przypomnieli sobie dosłownie przed wydarzeniem, że coś takiego się odbędzie.  Małym problemem była też reklama. Plakaty dotarły zbyt późno, a to spowodowane było długim zbieraniem kasy na nie. Oczywiście większość osób/firm, o które prosiło się o jakieś drobne 12 groszy, odmawiało podając jako przykład – kryzys.

Frekwencja na samych wykładach była nikła, może lepiej nie chwalić się wynikami, bo jeżeli 240 osób na III Konferencji Informatycznej – ITAD było by Mount Everestem, to BW jest jakąś moreną po lodowcową, np. Wieżycą na Pomorzu. Szkoda, ponieważ było wiele ciekawych prelegentów, począwszy od studentów (a raczej pięknych studentek), po profesjonalistów z dziedziny IT różnych firm. Nie było jednak tak źle, ponieważ wiele osób było na drugim bloku – warsztatach. Warsztaty w części prowadzone przez te same firmy, co konferencje były dodatkowo certyfikowane. Każdy uczestnik otrzymał później certyfikat poświadczający o odbyciu takiego warsztatu. Można powiedzieć, że warsztaty były przepełnione, bo czasami dochodziły osoby, które przedtem się nie zarejestrowały.

Mimo małej porażki warto było zabrać w tym udział będąc samym kucharzem, a to z wielu powodów. Pierwszy z nich to poznałem kolejną setkę ludzi, którzy brali w tym udział. Oczywiście uzbierało się parę kontaktów z firmami, a także poznało się tajniki prowadzenia tego typu spotkań. Jakie to tajniki? Tego już nie powiem, warto samemu je poznać.

Zdjęcia z całego spotkania (w większości z wykładów)

Strona projektu businessworks.pl

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: