Home > IE, Web > [PL] W te święta atakują pingwiny z Microsoftu…

[PL] W te święta atakują pingwiny z Microsoftu…

December 24, 2012 Leave a comment Go to comments

penguinmarkTo już… nareszcie… znowu… są święta. Od jakiegoś czasu, stało się to chyba jakąś tradycją, że śledzę jakie nowe demo Microsoft wypuścił na święta aby pokazać jak fajna jest jego przeglądarka. Oj tak, nie jeden powie na jej temat tylko, “fuj, i-e”, dla niektórych jest to jedyna przeglądarka dostępna w sieci, dla innych to wszystko jedno, ale nie teraz jest to ważne.  Co nowego w tym roku przygotował dla nas Microsoft na święta?

Last Christmas I gave you my… PC…

Kiedyś lubiłem ten utwór, teraz rozbolał mnie od tego brzuch i dostałem alergii – piana mi się sączy z ust gdy go słyszę,.. . Zanim przejdziemy do zerknięcia co nam nowe demo przynosi, zerknijmy w poprzednie demka oraz porównajmy je teraz z obecnymi przeglądarkami.

Dwa lata temu napisałem post na temat Happy Holidays  było to demo pokazujące “cichą moc, świętą moc” IE 9 Platform Preview 7. W tym czasie  dostępny był także Firefox 4b8 oraz Chrome 8.0.552.224. Zwycięzcą oczywiście był IE, który potrafił wydusić około 3200 płatków, na drugim miejscu znalazł się Firefox z jedynie 600 płatkami – taka drobna różnica.

Rok temu opisałem Let It Snow  demo podobne do poprzedniego, z tą różnicą, że to my decydujemy ile płatków ma zostać wyświetlonych. Otrzymywaliśmy jedynie wynik w ilu odświeżeniach na sekundę nasze płatki były generowane. Zwycięzcą okazał się jak zwykle IE z 4000 płatkami i 42fpsami. Chrome oraz Opera która również brała udział w tej zabawie potrafiła to samo, wyświetlić 4000 śnieżynek w  przeciągu 4fps (rezultat można znaleźć tutaj).

…this year a penguin appeared.

penguinmark

W tym roku MS przygotował dla nas inną aplikację o dziwnie brzmiącej nazwie Penguin Mark (to jest znak końca świata, pingwin znalazł się w MSie) – wyświetla kilka pingwinów na tle śnieżycy – oops, zależy w jakiej przeglądarce ją uruchomisz, czasami możesz pojawić się na Safari w Afryce lub Chromolić taką zimę i patrzeć jak pada deszcz. Wiadomo, aplikacja utworzona przez dowolnego producenta pokazująca wydajność jego produktu będzie zawsze wpływała i pokazywała jaka ta aplikacja jest fajna. Apka posiada w sobie parę skrótów klawiaturowych – A, B, C, D, S, T itp to aplbo pingwinek pojawi się  w jakimś innym wdzianku albo też i z gadżetem.

Wyniki zostały przedstawione w poniższej tabeli. Pod uwagę wziąłem cztery przeglądarki – IE 10 w wersji Desktop i Modern UI, Chrome  23.0.1271.97 (także w wersji Modern UI, jednak wyniki były takie same co w desktopie) oraz Firefox w wersji 17.0.1. Wszystko odpaliłem na Windows 8 na laptopie HP Tm2 Intel i5 U 470 @1.33 GHz, ATI Radeon HD 5450 lub z rozdzielczością 1280×800. Zwycięzca da się łatwo znaleźć.

Przeglądarka Happy Holidays Let it snow (4000 snowflakes) Penguin mark
Internet Explorer 3020 37fps 1052
Internet Explorer (Metro) 3270 43fps 2115
Firefox 2200 33fps 62
Chrome 1340 33fps 54
Advertisements
Tags: ,
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: