Home > HTML5, IE > [PL] Tryb zgodności w IE11 – a zawieszający się YouTube

[PL] Tryb zgodności w IE11 – a zawieszający się YouTube

November 23, 2013 Leave a comment Go to comments

IE logoParę miesięcy temu pisałem o tym, gdzie się podział tryb zgodności w IE11 – wówczas jeszcze IE11 było w wersji beta. Ostatnio po aktualizacjach, które pojawiały na Windows7 coraz więcej osób pyta się, gdzie jest tryb zgodności. Postaram się tutaj przytoczyć parę wskazówek, które mogą się przydać każdemu teraz, jak i później odnośnie tryby zgodności – jest to również aktualizacja wspomnianego postu.

YouTube się zawiesza

Ostatnio wiele osób miało problem z odtwarzaniem filmów na YouTube. Po wejściu na stronę, przeglądarka na parę sekund nie reagowała (a dokładniej zakładka z otwartą stroną YouTube). Po kilku sekundach braku reagowania wszystko powracało do normy. Problem ten pojawił się nagle (update Flasha, aktualizacja IE?).

Dla tego przypadku pojawiło się zgłoszenie na Microsoft Connect.  Przyznaję, że miałem również ten problem. Powtarzał się on praktycznie za każdym razem gdy otwierałem nową instancję IE11. Jednak następnego dnia wszystko powróciło do normy i nie mogę tego błędu powtórzyć. Zatem jeżeli ktoś potrafi ten problem powtórzyć, to warto zgłosić go na Microsoft Connect postępując według dziewięciu kroków przedstawionych tam we wpisie przez Microsoft.

Rozwiązanie (częściowe): Większość filmów na YouTube można oglądać już używając jedynie odtwarzacza video z HTML5. Można przełączyć się w ten tryb wchodząc na stronę http://www.youtube.com/html5. Warto jednak pamiętać, że nadal może to nie rozwiązać problemu z zawieszaniem, ponieważ reklamy mogą nadal być wyświetlane przy użyciu Flasha. W takim przypadku, można wyłączyć flasha (trochę to niepraktyczne) przechodząc do narzędzi (Alt+X) i w dodatkach wyłączyć wtyczkę flasha. Niektórzy twierdzili, że instalacja najnowszej 12 wersji flasha (jeszcze w wersji beta) również pomogło.

Youtube HTML5 w IE11

Widok zgodności w IE11

Innym rozwiązaniem, które również pomagało wielu osobom było dodanie strony do widoku zgodności. Ta wskazówka może przydać się także, gdy inna strona nagle niepoprawnie się wyświetla. W IE11 nie ma przycisku przełączania się na tryb zgodności w pasku adresu. Opcja ta jest dostępna jedynie poprzez menu narzędzia.

Tryb zgodnosci w menu narzedzia IE11

Po wybraniu Ustawień widoku zgodności, można stronę dodać do listy. W rezultacie, przeglądarka będzie identyfikowała się jako IE7. Dla przykładu dodałem stronę  http://whatsmyuseragent.com/. Jak widać, przeglądarka została zidentyfikowana jako IE7.

Widok ZgodnosciI E11

Narzędzia programisty

Ostatnim elementem, jaki może nam pomóc w wielu przypadkach, jest wyświetlanie strony w konkretnym trybie dokumentu. Element ten jest dostępny wraz z ostatnią aktualizacją IE11. Przejść tam można po wciśnięciu klawiszy F12 (lub po wybraniu z menu narzędzia opcji Narzędzia developerskie). Następnie należy przejść do zakładki emulowanie (skrót to CTRL+8). Tam możemy wybrać tryb dokumentu – a dokładniej tryb w jakim przeglądarka będzie działała.

IE11Emulacja

Advertisements
Tags: ,
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: