Home > HTML5, IE, Visual Studio > [PL] Debugowanie JavaScriptu z poziomu Visual Studio

[PL] Debugowanie JavaScriptu z poziomu Visual Studio

September 26, 2015 Leave a comment Go to comments

VisualStudioTworząc jakąś stronę Web (w .NET) często wykorzystywany jest JavaScript, a wraz z nim pojawia się stos problemów i zagadek typu, czemu to nie działa, albo jaka jest wartość zmiennej gdy wywołam jakąś funkcję. Jest to czas i miejsce gdzie albo niektórzy wykorzystują wbudowane narzędzia w przeglądarkę, albo dodawany jest wpis console.log. Jednak wystarczy po prostu użyć Visual Studio.

Narzędzia dla programistów już są wbudowane w każdą przeglądarkę, ale dla wygody wystarczy użyć Visual Studio. Dziwię się, że sporo osób woli dodać linię console.log niż po prostu postawić ‘brejkpojnta’ w Visual Studio.

DebugowanieJavaScriptZVisualStudio

Aby wszystko zadziałało, należy uruchomić jednak stronę w Visual Studio używając Internet Explorera. Nie zadziała to pod inną przeglądarką, nawet pod Microsoft Edge. Dzięki temu mamy jednak pełen dostęp do odczytu i zapisu zmiennych JavaScript z poziomu Visual Studio – możliwość ta jest już dostępna od dłuższego czasu nawet w starszych wersjach niż VS2015. Wymóg jest taki, że każdy kod JS musi być w pliku .js, nie może być osadzony na stronie.

Począwszy od VS2015 istnieje możliwość debugowania JSa (+ cały zeststaw różnych narzędzi) pod innymi przeglądarkami – trochę więcej można zobaczyć na ten temat na Youtube – Visual Studio Diagnostic Tools for Apache Cordoba.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: